Kapesní průvodce inteligentního doktoranda po vlastním osudu

Jakub Macek má doktorát v oboru sociologie už pár let za sebou. Zkušenost to nebyla úplně dobrá, ale přežil a poučil se. V současnosti vede své vlastní doktorandy, kteří jsou součástí jeho výzkumného týmu, a podílel se na vytvoření doktorského studijního programu Mediální a žurnalistická studia. A na základě svých vlastních doktorandských zkušeností ví, že je dobré včas a jasně pojmenovat některá mysteria doktorského studia a dík tomu se vyhnout některým slepým uličkám, které už prošlapali a zmapovali jiní. Ve svém semináři se zaměří nejen na to, jak doktorát přežít a poučit se z něj, ale především na to, jak mu dát smysl. Jak z něj učinit něco, co bude začátkem jednoho pěkného profesního přátelství s vědou. +

Přijďte dne 26. března 2019 v 15:30 - 17:30 do nového sídla JCMM na ulici Česká 11 v Brně. Přednáška je určená pro stipendisty Brno Ph.D. Talent. 

Seminář je JEN pro registrované stipendisty soutěže Brno Ph.D. Talent 2017 a 2018

Registrovat se můžete zde: https://goo.gl/forms/9LqZvtyftgfhMffK2  

·       Proč vlastně doktorské studium?

·       Doktorát jako studium, nebo jako začátek kariéry?

·       Kolik disciplín a školitelů, tolik typů doktorského studia?

·       Osamělá cesta vs. týmová kultura?

·       Práce, práce, práce… na doktorském projektu, na šéfově projektu, pro katedru? A… prachy?

·       Školitel jako mentor, šéf, kámoš, ignorant?

·       Publikace?

·       Konference a zahraniční stáže?

Doc. Mgr. Jakub Macek, Ph.D. je sociolog médií a ve své práci se věnuje výzkumu mediálních publik s důrazem na důvěru v média, politickou polarizaci a roli mediálních technologií v politické participaci. V současnosti vede Katedru mediálních studií a žurnalistiky na FSS MU.