Projekt Robotiáda
týmů
soutěžících
robotů

Největší mezinárodní robotická soutěž v České republice. Soutěžit mohou až čtyřčlenné týmy ve věku 4–19 let. Více informací na www.robotiada.cz.

Váš člověk

Ivo Hopp

PPNS a Robotiáda
ivo.hopp@jcmm.cz 725 062 757

 

ROBOTIÁDA

 

Robotiáda je mezinárodní robotická soutěž určená pro holky a kluky od 4 do 19 let. Nemusíš se bát, protože tě nečeká žádné biflování, ani to není žádná olympiáda! Přáli jste si někdy sestrojit vlastního robota? Takového, co se dá naprogramovat a poslechne vás na slovo? Právě to bude vašim úkolem, ale zároveň také vstupenkou k účasti v tomto dechberoucím kybernetickém klání, jehož součástí jsou mladí konstruktéři se svými robotickými „robátky“. Postav se svými spolužáky funkčního robota z Lega jako živého! Roboti – to je Robotiáda!

Soutěž je koncipována jako velký robotický den v Brně, kde se společně prezentují robotické kroužky ZŠ/SŠ, zájmových klubů a technických SŠ a VŠ. V předcházejících ročnících se Robotiády každoročně zúčastnilo 750 soutěžících z 8 zemí. Projekt Robotiáda však není jen samotná soutěž, ale díky podpoře JCMM vzniklo v Jihomoravském kraji 16 nových robotických kroužků.

Web věnovaný robotiádě naleznete zde: www.robotiada.cz