Studenti

Nabízíme středoškolákům nejrůznější aktivity, ať už je baví počty, brouci či cokoli, co bliká. Našim prostřednictvím se mohou zúčastnit například pitvy na veterině nebo soutěžit v týmu s kamarády v univerzitních laboratořích. Studenti mají možnost se přihlásit mezi ty nejnadanější a získat stipendium 30 000 korun ročně. Skrze JCMM si také najdou vynikajícího vedoucího SOČ a získají peníze na pokusy. Nezapomínáme však ani na žáky ZŠ, jejichž zájmem je matematika. Mladým doktorandům nabízíme možnost získat stipendium 100 000 korun ročně, aby se mohli naplno věnovat vědě. Zahraniční studenti mohou získat jednoleté startovací stipendium a naučit se česky na lektorátech v Rusku.


Podpora SOČ

Středoškolská odborná činnost je soutěž středoškoláků v řešení problémů v jednom z 18 vědních oborů. Soutěž probíhá formou prezentací na soutěžních přehlídkách. Nejúspěšnější řešitelé často reprezentují ČR na obdobných mezinárodních soutěžích.

Zahraniční stipendia

STIPENDIA PRO ZAHRANIČNÍ STUDENTY VYSOKÝCH ŠKOL - Pro zahraniční studenty ze zemí mimo EU - pro uchazeče se zájmem o navazující magisterské studium a Ph.D. studium. Podporovány jsou především technické a přírodovědné obory na partnerských univerzitách v Brně.

Stipendia pro studium v anglických studijních programech

Programy nabízí stipendia pro studenty, kteří chtějí studovat některé vybrané obory vyučované v anglickém jazyce. Stipendia jsou určená pro studenty z Běloruska, Moldávie, Makedonie, Srbska, Kazachstánu, Ázerbájdžánu, Bosny a Hercegoviny.

T-Exkurze

Chtěl by sis pohrát se skalpelem nebo odhalit důvody velkých katastrof? Zkusit ovládat metody pro izolaci DNA, anebo software pro modelování chemických reakcí ve 3D? Zajímaly by tě základy robotiky či výroby GMO? Že se k těmhle věcem ve škole nedostaneš?

PPNS - Podpora Nadaných Studentů

Nadáči jsou úžasná skupina chytrých, pracovitých, akčních a zvídavých studentek a studentů z Jihomoravského kraje. Často patří mezi ty nejlepší studenty svého oboru. Mají zálibu v přírodovědě a technice, zkoumají, bádají, vymýšlí. I ty můžeš patřit mezi ně!

Brno Ph.D. Talent 2018

Uvažuješ o doktorském studiu na brněnské univerzitě? Máš talent pro technické nebo přírodní vědy? Máš v hlavě zajímavý a inovativní vědecký projekt? Soutěž o stipendium ve výši 100 000 Kč ročně po dobu 3 let je právě pro tebe!

Matematika = PolyGram

Je pro Tebe matematika koníčkem, nebo noční můrou? Rádi pomůžeme.

Česká centra v zahraničí

Cílem našich center je nabídnout studentům partnerských univerzit kurzy českého jazyka, přiblížit kulturu České republiky, a zájemcům o studium na vysokých školách v Brně poskytnout poradenskou pomoc.

Robotiáda

Robotiáda je mezinárodní robotická soutěž určená pro holky a kluky od 6 do 19 let. Nemusíš se bát, protože tě nečeká žádné biflování, ani to není žádná olympiáda! Přáli jste si někdy sestrojit vlastního robota? Takového, co se dá naprogramovat a poslechne vás na slovo? Právě to bude vašim úkolem, ale zároveň také vstupenkou k účasti v tomto dechberoucím kybernetickém klání, jehož součástí jsou mladí konstruktéři se svými robotickými „robátky“. Postav dohromady se svými spolužáky funkčního robota z Lega jako živého! Roboti – to je Robotiáda!

N-Trophy

N-trophy je soutěž pro středoškoláky plná experimentů a bádání odehrávající se v unikátním univerzitním prostředí. Týmy soutěží ve čtyřech oborech – v biologii, v chemii, ve fyzice a v logice. Spousty úkolů však v sobě schovávají aspekty i dalších vědních oborů. Soutěž je určena pro studenty středních škol z České a Slovenské republiky. N-trophy je realizována za podpory Jihomoravského kraje.

Práce s talentovanou mládeží

Mikroprojekt "Práce s talentovanou mládeží" má dopad v kraji Jihomoravském na české straně, na slovenské straně pak v Žilinském samosprávném kraji a Trnavském samosprávném kraji.