FINÁLE 16. února 2018

Vážení studenti, učitelé, vedoucí kroužků a ostatní milovníci robotiky,

Zveme vás na Robotiádu – pátý ročník soutěže ve stavbě robotů ze stavebnice Lego Mindstorms, na které budou poměřovat svoje stavební a programovací dovednosti žáci základních škol a studenti SŠ.

Přihlášení na soutěž do 20. 1. 2018 zde (neváhejte, kapacita je omezena!)

 

Živý přenos z Robotiády

Nestihnete přijet? Nevadí! Jako vždy chystáme přímý přenos! Informujte své blízké.

Základní informace o soutěži

  • Místo: VIDA! Science centrum v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště, vchod je z ulice Křížkovského (mapa, GPS 49°11'10.960"N, 16°35'2.730"E).
  • Časový plán: Registrace účastníků od 8:30. Ukončení soutěže je plánované nejpozději v 17:30 hod. (v jednání je sobotní dopolední workshop pro zájemce)
  • Soutěž je rozdělena na dvě sekce žáci ZŠ a SŠ. Soutěžit mohou až pětičlenné týmy žáků ve věku do 15 let (žáci ZŠ a nižších gymnázií) a studenti ve věku 15 - 19 let (studenti SŠ), kteří mají robota ze stavebnice Lego Mindstorms s kostkou EV3 nebo NXT.
  • Pokud se přihlásí větší počet týmů z různých škol v každé z věkových kategorií (ZŠ/SŠ). (více než 15 různých škol) bude uplatněno pravidlo, že z každé školy budou přijaty pouze dva týmy v pořadí podle přihlášení. Třetí tým ze stejné školy bude veden jako náhradní tým podle data přihlášení a bude automaticky zařazen do soutěže, jestliže nedojde k naplnění kapacity (30 týmů v každé kategorii) po ukončení přihlašování (20.1.2018). Pokud by se z jedné školy chtělo přihlásit více týmů, doporučujeme zorganizovat předkolo soutěže v rámci dané školy a nejlepší dva týmy delegovat do vlastní soutěže.
  • A kolik že to celé stojí? Pro účastníky je celá akce včetně občerstvení, kromě dopravy do Vida centra a zpět, zcela zdarma.
  • zajímají vás ceny?

 

Soutěžní kategorie

Bude se soutěžit v kategoriích: čáradálkový medvěd/autonomní medvěd, sprint. Pokud máte něco skvělého, čím se chcete pochlubit a ostatní inspirovat a nevejde se nám to do dalších kategorií, pak tu bude i speciální kategorie freestyle! Chceme motivovat i naše nejmenší roboťáky a nově jsme otevřeli freestyle WeDo. Každý tým si musí vybrat minimálně jednu z kategorií.

Podívejte se odkud k nám soutěžící letos přijedou. Seznam přihlášených týmů do jednotlivých soutěží zde

Kompletní pravidla všech disciplín vám vysvětlí robot dokumentátor.

Doprava

Jak se dostat do Vida! Science centra?

Z hlavního nádraží / od hotelu Grand - nasedněte na tramvaj č. 1 směr Bystrc Ečerova a jeďtě až na zastávku Výstaviště, hlavní vstup (8 min). Uvidíte hlavní vstup do výstaviště, vydejte se k němu a obcházejte zleva (směr benzínka) po ulici Křížkovského. Vida science centre je cca 5 min chůze. Na dopravu šalinou (tramvají) vám bude stačit 15 min jízdenka za 20 Kč pro dospělé, resp. 10 Kč pro studenty do 15 let. 

Z autobusového nádraží Zvonařka - nastupte na autobus č. 84 (jede z protější strany silnice) směr Stará Osada. Vystupte na zastávce Křížkovského (11 min) a pokračujte po směru jízdy. Vida science centre je cca 3 minuty chůze. Na dopravu autobusem vám bude stačit 15 min jízdenka za 20 Kč pro dospělé, resp. 10 Kč pro studenty do 15 let.

Z Mendlova náměstí - buď nastoupit na tramvaj č. 1 příp. autobus 84 na 1 zastávku (v obou případech) nebo pěšky po ulici Veletržní (rovně podél tram 1) kolem parku a Letohrádku Mitrovských. Příjdete na ulici Křížkovského a dáte se vlevo (směr benzínka). Celkem cca 10 minut chůze.

Pokud pojedete autem, dejte nám prosím včas vědět, instrukce rád napíšu. Na místě může být problém s parkováním, pokud bude aut více, pokusíme se to nějak zajistit.

Další informace

Podívejte se na předběžný harmonogram celého dne. Časový hramonogram bude upraven po skončení registrace (20.1.2018). nebo si jej můžete rovnou stáhnout. Aktuální výtisk dostanete při registraci.

8:30 - 9:15 registrace a technická přejímka robotů       
9:30 slavnostní zahájení  
9:35 - 10:30 1. rozjížďka Čára  
10:30 - 11:30 2. rozjížďka Čára a rozjížďka Dálkový medvěd Freestyle a Freestyle WeDo
  3. rozjížďka Čára a rozjížďka Dálkový medvěd Freestyle a Freestyle WeDo
  pavouk Dálkový medvěd a Autonomní medvěd  
  rozjížďky a finále Sprint   
- 17:00    

  

Občerstvení pro soutěžící bude zajištěno! Pokud máte zájem o ubytování napište nám, jak ze čtvrtka na pátek, tak i z pátku na sobotu. Ubytování je v tělocvičně ve vlastním spacáku nebo na VŠ kolejích, příp. dle domluvy.

Zajímá vás, jak vypadala Robotiáda v OC Vaňkovka v březnu 2014 a dalších ročnících? Mrkněte se zde a případně na náš youtube channel. Stejně tak i tady se můžete se těšit na ceny od našich partnerů.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se nás zeptat.

Design od Pavel Hamřík Kód od Websense Brno