FINÁLE 8. února 2019

Vážení studenti, učitelé, vedoucí kroužků a ostatní milovníci robotiky,

Zveme vás na Robotiádu – šestý ročník soutěže ve stavbě robotů na platformě Lego Mindstorms, na které budou poměřovat svoje stavební a programovací dovednosti žáci základních škol a studenti SŠ.

Registrace na soutěž/Apllication/Регистрация
Tisková zpráva pro potřeby sedmé velmoci.

 

Soutěžní kategorie

Bude se soutěžit v kategoriích: čáradálkový medvěd/autonomní medvědsprint, freestyle WeDo. Pokud máte něco skvělého, čím se chcete pochlubit a ostatní inspirovat a nevejde se nám to do dalších kategorií, pak tu bude i speciální kategorie freestyle! Letos nově jsme se rozhodli otevřít neLegový Sprint. Každý tým si musí vybrat minimálně jednu z kategorií.

Kompletní pravidla všech disciplín vám vysvětlí robot dokumentátor.

Občerstvení pro soutěžící bude zajištěno! Pokud máte zájem o ubytování napište nám, jak ze čtvrtka na pátek, tak i z pátku na sobotu. Ubytování je v tělocvičně ve vlastním spacáku nebo na VŠ kolejích, příp. dle domluvy.

zajímají vás ceny?

Živý přenos z Robotiády

Nestihnete přijet? Nevadí! Jako vždy chystáme přímý přenos! Informujte své blízké.

Předběžný harmonogram

Časový plán: Registrace účastníků od 8:00. Ukončení soutěže je plánované nejpozději v 16:30 hodSeznam přihlášených týmů do jednotlivých soutěží zde. Podívejte se, odkud k nám zavítají týmy

8:00 - 9:30 registrace a technická přejímka robotů       
9:30 slavnostní zahájení  
9:35  zahájení Čáry  
10:00  zahájení Freestyle a Freestyle WeDo, komentovaná prohlídka  
10:45 zahájení Autonomního medvěda  
11:15 zahájení Dálkového medvěda  
12:45 finálový pavouk Dálkového medvěda  ukončení Autonomního medvěda a Freestylu
13:45 ukončení Dálkového Medvěda ukončení Čáry
14:00 předávání cen Čára, Medvědi a Freestyle  
14:30 rozjížďky a finále Sprintu  
16:00 předávání cen Sprintu ukončení soutěže

 

Doprava do VIDA! Science centra

Místo: VIDA! Science centrum v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště, vchod je z ulice Křížkovského (mapa, GPS 49°11'10.960"N, 16°35'2.730"E).

Jak se dostat do Vida! Science centra?

Z hlavního nádraží / od hotelu Grand - nasedněte na tramvaj č. 1 směr Bystrc Ečerova a jeďtě až na zastávku Výstaviště, hlavní vstup (8 min). Uvidíte hlavní vstup do výstaviště, vydejte se k němu a obcházejte zleva (směr benzínka) po ulici Křížkovského. Vida science centre je cca 5 min chůze. Na dopravu šalinou (tramvají) vám bude stačit 15 min jízdenka za 20 Kč pro dospělé, resp. 10 Kč pro studenty do 15 let. 

Z autobusového nádraží Zvonařka - nastupte na autobus č. 84 (jede z protější strany silnice) směr Stará Osada. Vystupte na zastávce Křížkovského (11 min) a pokračujte po směru jízdy. Vida science centre je cca 3 minuty chůze. Na dopravu autobusem vám bude stačit 15 min jízdenka za 20 Kč pro dospělé, resp. 10 Kč pro studenty do 15 let.

Z Mendlova náměstí - buď nastoupit na tramvaj č. 1 příp. autobus 84 na 1 zastávku (v obou případech) nebo pěšky po ulici Veletržní (rovně podél tram 1) kolem parku a Letohrádku Mitrovských. Příjdete na ulici Křížkovského a dáte se vlevo (směr benzínka). Celkem cca 10 minut chůze.

Pokud pojedete autem, dejte nám prosím včas vědět, instrukce rád napíšu. Na místě může být problém s parkováním, pokud bude aut více, pokusíme se to nějak zajistit.

Základní informace o soutěži

  • Soutěž je rozdělena na dvě sekce žáci ZŠ a SŠ. Soutěžit mohou až pětičlenné týmy žáků ve věku do 15 let (žáci ZŠ a nižších gymnázií) a studenti ve věku 15 - 19 let (studenti SŠ), kteří mají robota ze stavebnice Lego Mindstorms s kostkou EV3 nebo NXT.
  • Pokud se přihlásí větší počet týmů z různých škol v každé z věkových kategorií (ZŠ/SŠ). (více než 15 různých škol) bude uplatněno pravidlo, že z každé školy budou přijaty pouze dva týmy v pořadí podle přihlášení. Třetí tým ze stejné školy bude veden jako náhradní tým podle data přihlášení a bude automaticky zařazen do soutěže, jestliže nedojde k naplnění kapacity (30 týmů v každé kategorii) po ukončení přihlašování (20.1.2019). Pokud by se z jedné školy chtělo přihlásit více týmů, doporučujeme zorganizovat předkolo soutěže v rámci dané školy a nejlepší dva týmy delegovat do vlastní soutěže.
  • A kolik že to celé stojí? Pro účastníky je celá akce včetně občerstvení, kromě dopravy do Vida centra a zpět, zcela zdarma.

 

Zajímá vás, jak vypadala Robotiáda v OC Vaňkovka v březnu 2014 a dalších ročnících? Mrkněte se zde a případně na náš youtube channel. Stejně tak i tady se můžete se těšit na ceny od našich partnerů.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se nás zeptat.

Design od Pavel Hamřík Kód od Websense Brno