O soutěži

Robotiáda je super mezinárodní soutěž pro holky a kluky ve dvou věkových kategoriích od 10 - 15 let základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií, a od 15 - 19 let pro střední školy. Nemusíš se bát, nečeká tě žádné biflování. Není to žádná olympiáda. Chtěli jste si někdy sestrojit vlastního robota? Takového, co se dá naprogramovat a poslechne vás na slovo? Právě to je úkol a zároveň vstupenka na účast v dechberoucím kybernetickém klání, jehož se mohou mladí konstruktéři se svými robotickými „robátky“ zúčastnit. Ty a tvoji spolužáci budete totiž stavět robota. Z lega, Funkčního. Robotiáda! 

Startujeme 12. února 2016 v 8:30 hod. ve Vida Science Centru Brno. Mimo samotné soutěže se můžete těšit na bohatý doprovodný program našich partnerů. Co všechno roboti vlastně dovedou, ukážou robotici z DDM Heceltova Brno. Zní to super, že? Podívejte se na pravidla

Zajímají Vás ceny?

Kdy to všechno vypukne?

12. února 2016 ve Vida Science Centru Brno. Celou dobu nám pomáhají naši kamarádi: DDM Heceltova Brno a SPŠ a VOŠT Sokolská Brno. Těšit se ale nemusíš jen na roboty. V záloze máme i spoustu dalších experimentů. Více informací zde.

Z historie soutěže

Robotiáda vznikla v roce 2013 jako součást projektu Od studenta k vědci (CZ.1.07/1.1.16/02.0111) na podporu technického vzdělání v JMK. Dříve byly uspořádány dva ročníky soutěže, oba byly koncipovány jako velký robotický den v Brně, kdy se společně prezentovaly robotické kroužky ZŠ a zájmových klubů, technické SŠ a VŠ.

V předcházejících ročních se Robotiády zúčastnilo na 200 soutěžících, z nichž 75% bylo z Jihomoravského kraje. Týmy soutěží ve čtyřech úlohách, z nichž si povinně musí zúčastnit úvodní robopřehlídky a dále si musely vybrat minimálně jednu ze zbývajících soutěžních úloh (čára, autonomní medvěd, dálkově řízený medvěd). U každé ze soutěžních úloh obsahovala kvalifikaci a finálové jízdy, kam se kvalifikovaly podle času nejlepší týmy.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA 1.ROČNÍKU

Druhý ročník proběhl v pátek 5. 12. 2014 v nově postaveném Vida Science centru v areálu brněnského výstaviště. Jak jste se zlepšili? Obhájili jste svoje umístění nebo se to tentokrát tak nevyvedlo? Koukněte na výsledky!

Výsledky druhého ročníku

 

Původní informace k soutěži najdete tady

Víc ti řekne robot Informátor

 

OPVK

Design od Pavel Hamřík Kód od Websense Brno