O soutěži

Robotiáda je super mezinárodní soutěž pro holky a kluky ve dvou věkových kategoriích od 5 - 15 let základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií, a od 15 - 19 let pro střední školy. Nemusíš se bát, nečeká tě žádné biflování. Není to žádná olympiáda. Chtěli jste si někdy sestrojit vlastního robota? Takového, co se dá naprogramovat a poslechne vás na slovo? Právě to je úkol a zároveň vstupenka na účast v dechberoucím kybernetickém klání, jehož se mohou mladí konstruktéři se svými robotickými „robátky“ zúčastnit. Ty a tvoji spolužáci budete totiž stavět robota. Z lega, Funkčního. Robotiáda! 

Kdy to všechno vypukne?

Startujeme 16. února 2018 v 8:30 hod. ve Vida! Science Centru BrnoCelou dobu nám pomáhají naši kamarádi z DDM Heceltova Brno a SPŠ a VOŠT Sokolská Brno. Těšit se ale nemusíš jen na roboty. V záloze máme i spoustu dalších experimentů a robotů. 

Informace k soutěžnímu dni 16.2.2018 zde

 

Z historie soutěže

Robotiáda vznikla v roce 2013 jako součást projektu Od studenta k vědci (CZ.1.07/1.1.16/02.0111) na podporu technického vzdělání v JMK. Dříve byly uspořádány čtyři ročníky soutěže, které byly koncipovány jako velký robotický den v Brně, kdy se společně prezentovaly robotické kroužky ZŠ a zájmových klubů, technické SŠ a VŠ. První ročník proběhl v OC Vaňkovka a od druhého ročníku v nově postaveném VIDA! Science centru v areálu brněnského výstaviště.

V předcházejících ročních se Robotiády každoročně zúčastnilo na 250 soutěžících, z nichž 75% bylo z Jihomoravského kraje. Týmy soutěží ve čtyřech úlohách, z nichž si povinně musí zúčastnit úvodní robopřehlídky a dále si musely vybrat minimálně jednu ze zbývajících soutěžních úloh (čára, autonomní medvěd, dálkově řízený medvěd). U každé ze soutěžních úloh obsahovala kvalifikaci a finálové jízdy, kam se kvalifikovaly podle času nejlepší týmy.

Výsledky čtvrtého ročníku Robotiády 2017

 

Víc ti řekne robot Informátor

 

Design od Pavel Hamřík Kód od Websense Brno